Navzdory příměří na sebe Izrael a Palestinci znovu útočí

Nejméně tři palestinští ozbrojenci zahynuli při poslední vlně izraelských náletů na pásmo Gazy. V pondělí mělo mezi oběma stranami začít příměří. Kvůli jeho porušování ale nemají klid ani Izraelci na jihu země - od včerejška tam dopadlo nejméně šest raket a zranění utrpělo malé dítě. Odpovědnost za rozpoutání nového kola násilí na sebe přehazují obě strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakety nad Izraelskou vesnicí Elot.JPG | Zdroj: Reuters

Ve středu ráno zabil Izrael raketovým útokem jednoho z velitelů Islámského džihádu. Armáda tvrdí, že chystal útoky v Negevské poušti na jihu Izraele.

Islamisté z Gazy slíbili za tento atentát pomstu a později ve středu opravdu začaly na Izrael znovu dopadat rakety.

Spirála se začala roztáčet přesně před týdnem. Skupina arabských teroristů na jihu Izraele zabila osm lidí. Izrael pak bombardoval Gazu s argumentem, že právě odtud teroristé přišli.

Mezitím už ale armáda přiznala, že nejméně tři teroristé byli Egypťané. V izraelském tisku se objevují pochyby, jestli bombardováním Palestinců Izrael mířil na skutečné pachatele teroru.

Břetislav Tureček, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme