Navzdory rezoluci RB OSN Izrael rozšířil operaci v Libanonu

Na sever Izraele dopadlo v posledních 24 hodinách více než 100 raket militantního hnutí Hizballáh po celé šíři hranic s Izraelem. Několik lidí přitom utrpělo zranění. V Libanonu pokračovaly nálety izraelské armády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelští vojáci | Zdroj: ČTK

Nálety izraelského letectva pokračovaly zejména na jihu a na severu Libanonu. Letecká bomba znovu přerušila silnici u hranic mezi Libanonem a Sýrií, která spojuje obě hlavní města a byla dosud nejkratším a nedůležitější komunikací mezi oběma zeměmi. Největší ohlas způsobil v Libanonu nálet na kolonu uprchlíků v údolí Bikáa., kde zahynulo několik lidí a řada dalších utrpěla zranění.

Běženci byli nejprve součástí kolony více než tisíce vozidel z jihu země. Podle Izraele se do takovýchto kolon často přičlení i příslušníci Hizballáhu se zbraněmi. Militantní šíitské hnutí to odmítá. Humanitární situace v Libanonu se stále zhoršuje a i přes přijatou rezoluci OSN se zdá, že válka může trvat ještě týdny.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme