Britská humanitární pracovnice, kterou po hladovce zavřeli do psychiatrické léčebny, je zpět v íránské cele

Britská humanitární pracovnice s íránským pasem Nazanin Zaghariová-Ratcliffeová, která si v Íránu odpykává pětiletý trest za spiknutí proti íránskému režimu, byla převezena z psychiatrické léčebny zpět do vězení. S odvoláním na pondělní sdělení jejího manžela o tom informovala agentura Reuters.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nazanin Zaghariová-Ratcliffeová, vězněná v Íránu | Zdroj: Reuters

Projektová manažerka charitativní organizace Thomson Reuters byla dopravena na psychiatrické oddělení nemocnice v Teheránu minulý týden, poté, co 15 dní držela hladovku.

„Nazanin se vrátila z psychiatrické léčebny do věznice Evín,“ uvedl v prohlášení její manžel Richard Ratcliffe.

Pode dostupných informací byla v psychiatrické léčebně přivázána k posteli na samotce, ale pod neustálým dozorem. Britské poslankyně Tulip Siddiqová, která případ sleduje, to v pondělí zveřejnila na svém twitteru.

Zadrželi jsme 17 špionů CIA, tvrdí Írán. Některé z nich podle tamních médií odsoudil k trestu smrti

Číst článek

Po navrácení do cely jí ale bylo umožněno se vidět se svou íránskou rodinou, informoval britský server Huffington Post. Jsem v pořádku, naprosto zničená, ale přežila jsem," cituje server humanitární pracovnici s odkazem na informace poskytnuté její rodinou.

Zaghariová-Ratcliffeová byla zatčena v dubnu 2016 na teheránském letišti, když chtěla i se svou malou dcerou po návštěvě příbuzných odletět zpět do Británie. Žena byla odsouzena k pětiletému vězení, když soud dospěl k závěru, že byla usvědčena ze spiknutí proti íránskému režimu.

Ona sama, její rodina i Thomson Reuters Foundation její vinu odmítají. Na protest proti svému zadržení Zaghariová-Ratcliffeová i její manžel Richard drželi v červnu dva týdny hladovku.

Dominika Perlínová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme