Názory na provedení brexitu štěpí britský kabinet, spekulují tamní média

Britské představy a požadavky ohledně jednání o vystoupení z Evropské unie dnes bude řešit londýnská vláda. Množí se zprávy, že kabinet Theresy Mayové je ohledně realizace brexitu rozštěpený. Mayová mezitím potvrdila, že si nepřeje druhé unijní referendum o výsledcích jednání se zbytkem EU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská premiérka Theresa Mayová (archivní foto) | Foto: Reuters

Ministerská předsedkyně podle Timesů odmítá i variantu, že by dohodu o nové podobě britských vztahů s Evropskou unií předložila veřejnosti při předčasných parlamentních volbách. Na dnešek Mayová pozvala členy vlády do svého víkendového sídla v Chequers, aby s nimi probrala jednotlivé varianty brexitu.

Premiérka pověřila ministerské úředníky, aby prozkoumali i ty nejkrajnější možnosti, včetně varianty, že by unijní občané potřebovali do Británie turistická víza.

Podle Guardianu jsou už teď patrné rozdíly třeba mezi proevropským přístupem ministerstva zahraničí a resortem vnitra, který má údajně coby jedinou prioritu drastické snížení migrace.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme