Neberte Snowdena na palubu, vyzval letecké společnosti Londýn

Britská vláda se snaží zabránit příjezdu bývalého zaměstnance CIA Edwarda Snowdena do země. Důvěrně vyzvala letecké společnosti, aby muže, který vyzradil tajemství o monitorování internetové komunikace, nebraly na palubu svých spojů do Británie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Edward Snowden | Zdroj: Reuters

Novinář agentury AP si dokument na hlavičkovém papíře britského ministerstva vnitra vyfotil na letišti v Thajsku. V textu stojí, že by internetovému specialistovi, který předal médiím informace o špionážním programu Prism, úřady s velkou pravděpodobností odepřely vstup na britskou půdu.

Doporučení obsahuje Snowdenovu fotografii, datum narození i číslo pasu. Existenci důvěrného materiálu už potvrdily Bangkok Airways, Singapore Airlines a Malaysia Airlines.

Aerolinky dostaly varování, že by musely uhradit náklady spojené se Snowdenovou deportací z Velké Británie. Ministerstvo vnitra odmítlo celou záležitost komentovat. Podle médií je jeho postup neobvyklý, protože na Snowdena zatím nebyl vydán zatykač.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme