Nebezpečná cesta. Dvanáctiletý chlapec vzal rodičům auto a přejel napříč kontinentem

Jeden dvanáctiletý Australan se rozhodl, že se o víkendu podívá na opačné pobřeží. Vzal proto rodičům auto a vydal se sám na víc než čtyři tisíce kilometrů dlouho cestu napříč kontinentem. Urazil skoro třetinu, než ho zastavila policie.

Kendall/ Austrálie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvanáctiletý chlapec ujel 1300 kilometrů autem svých rodičů napříč Austrálií, než je zatkla policie. | Foto: Fotobanka Pixabay

Podle policie z Nového Jižního Walesu chlapec vyjel z Kendallu na východním pobřeží a mířil na západ do Perthu. Informoval o tom australský deník The Sydney Morning Herald.

Dálniční policie auto zastavila, kvůli uvolněnému nárazníku. Při kontrole vyšlo najevo, že řidičem je dvanáctiletý chlapec, který samozřejmě nemá řidičský průkaz. Policie ho na místě zatkla.

Chlapec prý nevzbuzoval pozornost i díky tomu, že vypadá starší a měří přes 180 centimetrů. Ujel zhruba 1300 kilometrů, tedy jakoby dojel z Paříže do Prahy a pak pokračoval dál až do Vídně.

Stále není jasné, proč se na cestu vydal. Policie celou věc vyšetřuje. Rodiče chlapce oznámili zmizení svého syna krátce poté, co v pátek odjel jejich rodinným autem z domova.

V neděli si chlapce vyzvedli v Broken Hills a po návratu domů čeká rodiče i jejich syna další výslech.

Cesta, na kterou se chlapec vydal, je opravdu náročná. Jak poznamenává americký deník NYT, čekala ho mimo jiné poušť Nullarbor, která je zhruba čtyřikrát velká jako Belgie.

Řidiči si na cestu přes tuto oblast berou sebou navíc palivo v kanystrech i náhradní součástky. Čerpací stanice jsou totiž od sebe hodně vzdálené a leží tam nejdelší rovný úsek australské dálnice, který měří 142 kilometrů. Australské úřady navíc doporučují nejezdit přes noc, kvůli možným srážkám s pštrosy, klokany, nebo velbloudy.

Australská policie podle britského deníku Guardian uvedla, že vzhledem ke stavu auta, zřejmě chlapec cestou někde boural a také ujel z jedné benzinky bez placení. Nemluvě o tom, že řídil bez průkazu. I přes svůj nízký věk tak může podle australského zákona o mladistvých pachatelích čelit obvinění.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme