Americká firma Fisher-Price stahuje z trhu miliony dětských lehátek, zemřelo v nich 30 kojenců

Americká firma Fisher-Price stahuje z prodeje skoro pět milionů dětských lehátek s názvem Rock 'n Play Sleeper. Za posledních deset let v nich podle agentury AP zemřelo víc než 30 dětí. Nebezpečná má být hlavně pro děti, které se už umí přetočit na bok nebo na bříško. Podle americké komise pro bezpečnost produktů tak zemřelo nejméně 10 kojenců. Růžové postýlky je možné zakoupit i v Česku.

Tento článek je více než rok starý.

New York (Aktualizováno: 18:36 13. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká firma stahuje z prodeje miliony lehátek.

Americká firma stahuje z prodeje miliony lehátek. | Foto: US Consumer Product Safety Commision

Americká komise pro bezpečnost spotřebních výrobků už vyzvala, aby lehátka zákaznici přestali používat a firmu Fisher-Price kontaktovali.

Podle výrobce byla smrt kojenců způsobená nesprávným užíváním lehátek, kdy děti nebyly připoutané. Mohly se tak přetočit na bok nebo záda. Příčinu úmrtí ale firma neupřesnila. Výrobek z trhu stahuje dobrovolně. Trvá na tom, že produkt je bezpečný.

Na riziko jako první upozornil americký server Consumer Reports, který výrobek spojil s až 32 případy úmrtí dítěte.

Růžové postýlky je možné zakoupit i v Česku. „Mohu sdělit, že Česká obchodní inspekce v nejbližší době prověří, zda tento výrobek posuzovala s ohledem na bezpečnost, nebo zda posuzoval tento výrobek jiný orgán dozoru v rámci Evropské unie. Případně, zda ten výrobek již v tuto chvíli není zakázán. Pokud není, tak se na něj zaměříme,“ řekl Radiožurnálu mluvčí inspekce Fröhlich.

Fisher-Price je od roku 1993 součástí společnosti Mattel. Mezi nejznámější produkty tohoto výrobce hraček patří panenka Barbie nebo autíčka Hot Wheels.

wal, ada, nol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme