Nebezpečná látka melamin už ohrožuje celé Německo

Skandál kolem výskytu nebezpečné látky melamin v potravinách už zasáhl celé Německo. Problémem se dokonce zabývá spolková vláda. Průmyslová látka se poprvé prokázala v mléčných bonbónech na jihozápadě Německa.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mléčné bonbóny "White Rabbit", které obsahují melamin

Mléčné bonbóny "White Rabbit", které obsahují melamin | Foto: AFP

Spolkové ministerstvo pro záležitosti spotřebitelů už varuje nejen před mléčnými bonbóny značky White Rabbit, ale taky před čínskými keksy Koala. Ty jsou k dostání v asijských krámcích zřejmě po celém Německu.

Bonbóny podle testů obsahují čtyřnásobek přípustného množství melaminu. Tato látka vyvolala vážné zdravotní problémy u desítek tisíc čínských dětí a několik případů skončilo dokonce smrtí kojenců.

Podle spolkového ministerstva by zdravotní problémy hrozily těm dětem, které by delší dobu konzumovaly sedm a více nebezpečných bonbónů denně. Berlínská vláda požaduje přísnější kontroly čínských výrobků ještě před jejich dovozem do Evropy.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme