Nečas a Orbán jednají v Budapešti o aktuálních evropských otázkách

Český premiér Petr Nečas stráví dnešní pracovní den v Budapešti. Navštíví tam svůj maďarský protějšek Viktora Orbána a bude s ním mluvit mimo jiné o aktuálních evropských tématech. Do Maďarska Nečase doprovodí skupina českých podnikatelů, kteří jsou pozváni jako čestní hosté.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maďarský premiér Viktor Orbán na summitu Evropské unie

Maďarský premiér Viktor Orbán na summitu Evropské unie | Zdroj: Reuters

Mimořádná aktuálnost maďarsko-českého summitu je daná posledním vývojem v Evropské unii, ale také v eurozóně, které však není členem ani Maďarsko ani Česká republika.

Maďarská strana naposledy v Bruselu zaujala váhavé stanovisko. Jisté ale je, že o všem rozhodne parlament. Peníze pro Mezinárodní měnový fond z Maďarska určitě nepůjdou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Setkání premiérů Česka a Maďarska sleduje zpravodaj Českého rozhlasu v Maďarsku Gregor Martin Papucsek

Cesta do Maďarska bude zblízka zajímavá také pro hosty z Prahy. Podnikatelé zde však zdvořilostní a prezentační kolečko nepotřebují. Český kapitál se totiž objevuje v posledním čase v Maďarsku často, ať už jde o obra, jakým je ČEZ, nebo o společnost Slevomat.

Gregor Martin Papucsek, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme