Nečas a Orbán jednají v Budapešti o aktuálních evropských otázkách

Český premiér Petr Nečas stráví dnešní pracovní den v Budapešti. Navštíví tam svůj maďarský protějšek Viktora Orbána a bude s ním mluvit mimo jiné o aktuálních evropských tématech. Do Maďarska Nečase doprovodí skupina českých podnikatelů, kteří jsou pozváni jako čestní hosté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maďarský premiér Viktor Orbán na summitu Evropské unie | Foto: Reuters

Mimořádná aktuálnost maďarsko-českého summitu je daná posledním vývojem v Evropské unii, ale také v eurozóně, které však není členem ani Maďarsko ani Česká republika.

Maďarská strana naposledy v Bruselu zaujala váhavé stanovisko. Jisté ale je, že o všem rozhodne parlament. Peníze pro Mezinárodní měnový fond z Maďarska určitě nepůjdou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Setkání premiérů Česka a Maďarska sleduje zpravodaj Českého rozhlasu v Maďarsku Gregor Martin Papucsek

Cesta do Maďarska bude zblízka zajímavá také pro hosty z Prahy. Podnikatelé zde však zdvořilostní a prezentační kolečko nepotřebují. Český kapitál se totiž objevuje v posledním čase v Maďarsku často, ať už jde o obra, jakým je ČEZ, nebo o společnost Slevomat.

Gregor Martin Papucsek, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme