Švédsko 7:1 Norsko

Nečas apeloval na francouzské firmy, aby se v ČR víc angažovaly

Premiér Nečas se dnes sešel v Paříži se svým francouzským protějškem Francoisem Fillonem a vystoupil na konferenci Nový svět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český premiér Petr Nečas (vlevo) se setkal se svým francouzským protějškem Francois Fillonem. | Zdroj: ČTK

Dostavba Temelína byla jednou ze dvou důležitých otázek, o kterých se jednalo, to znamená energetika a situace v eurozóně. Bylo konstatováno, že Areva je mezi třemi společnostmi, které se ucházejí o dostavbu Temelína.

Petr Nečas naznačil, že společnost RWE prodává České republice tranzitní plynovou soustavu a v této souvislosti apeloval také na francouzské firmy, aby se v České republice ještě více angažovaly, protože součástí tendru jsou i další subdodávky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovník Českého rozhlasu v Paříži Jan Šmíd mluví o návštěvě českého premiéra Petra Nečase ve Francii v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Konference Nový svět byla velká debata o budoucnosti Evropy. Premiér Nečas poukázal na to, že Evropa v současnosti není úplně jednotná, že tam panují rozdíly. Ukázal to na příkladu nezaměstnanosti, která například v Německu je nízká, zatímco ve Španělsku dosahuje vysokých historických hodnot.

Nečas také naznačil různé kroky. Podle jeho názoru je řešení krize eurozóny možná zvýšením konkurenceschopnosti evropských ekonomik.

Jan Šmíd, Hanka Shánělová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme