Nečas jede do Varšavy. Setká se se všemi ústavními činiteli Polska

Premiér Petr Nečas míří na jednodenní návštěvu Varšavy, kde bude jednat především o Evropské unii. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou bezproblémové. Program předsedy vlády ale bude velmi nabitý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas (ODS) | Foto: Tomáš Adamec

Český premiér Petr Nečas toho stihne během jediného dne opravdu hodně. Potká se se všemi ústavními činiteli Polska. Návštěvu Varšavy zahájí setkáním s premiérem Donaldem Tuskem. S tím bude probírat především spolupráci obou zemí na evropských summitech.

Na společný postup v otázce bezpečnostních témat se Nečas zaměří během diskuze s prezidentem Komorowskym. Ten bude totiž Polsko zastupovat na nadcházejícím summitu NATO.

Český premiér má v plánu ještě krátké schůzky s maršálky Sejmu a Senátu. Potká se také s šéfem opozice a strany Právo a spravedlnost Jaroslawem Kaczynskym a promluví na česko-polském energetickém fóru. Perný den pak Petr Nečas zakončí přednáškou a diskuzí se studenty Vysoké školy ekonomické.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme