Nečas míří do Bruselu na návštěvu evropských institucí

Petr Nečas se vydává na první návštěvu evropských institucí ve funkci předsedy české vlády. V Bruselu se ještě večer sejde s předsedou Evropské komise José Barossem a také s komisařem pro hospodářské a měnové záležitosti Ollim Rehnem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Nečas (ODS) | Foto: Tomáš Adamec

Hlavním tématem jejich rozhovoru, stejně jako i zítřejšího summitu, bude větší koordinace evropského hospodářství, tedy například zavedení předběžného posuzování národních rozpočtů Evropskou komisí a následně Radou ministrů financí. To má fungovat už od ledna.

Bude také řeč o sankcích za porušování v unii dohodnutých rozpočtových pravidel. Komisař Olli Rehn se může zajímat o český odpor proti zavedení bankovní daně. Česko je totiž jediná země, která si v červnu na summitu unie vymínila, že daň nezavede, i kdyby si jí vynutily ostatní země sedmadvacítky.

Premiér Nečas asi také nadnese otázku mizivé aktivity unie v řešení českého vízového sporu s Kanadou. Zatím totiž udělala unie a komise jen velmi málo.

Pavel Novák, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme