Nechceme konfrontaci, vzkázali Rusové na konci velkého cvičení vojska

V Rusku skončily nejrozsáhlejší vojenské manévry v posledních letech. Zúčastnilo se jich na 80 tisíc vojáků. Válečných lodí byly desítky, bojových letadel a vrtulníků přes dvě stě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská letadla Suchoj Su-25

Ruská letadla Suchoj Su-25 | Zdroj: Reuters

Ruské ministerstvo obrany zdůrazňuje, že šlo o neplánovanou prověrku bojové připravenosti, nikoli o zastrašující manévry.

„Nechceme žádnou konfrontaci – s našimi sousedy ani se zeměmi NATO. Nechápeme reakci našich kolegů, kteří jakékoli akce našich ozbrojených sil považují téměř za začátek nějakého vpádu. Je to směšné, nechystáme se s nikým válčit,“ prohlásil náměstek ministra obrany Anatolij Antonov.

V rámci cvičení ruská armáda přemístila do Kaliningradské oblasti rakety Iskander, poblíž hranic s pobaltskými státy nacvičovala boj s fiktivním nepřítelem a moderní zbraně dopravila také na Krym.

Martin Dorazín, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme