Nedaleko Skopje zahynulo osm makedonských vojáků

Makedonie hlásí další mrtvé vojáky. Příslušníci vládních sil se tentokrát nestali oběťmi střelby albánských povstalců, ale armádní vůz najel na minu. Jak ČRo 1 - Radiožurnálu potvrdil mluvčí makedonského ministerstva obrany Marian Gjurovski, osm vojáků zahynulo a dalších šest bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle mluvčího vůz najel na minu při vojenském transportu mezi vesnicemi Ljubanci a Ljuboten nedaleko metropole Skopje. Touto cestou přitom vojáci dodnes jezdili bez problémů. Incident se stal ve stejný den, kdy se lidé z města Prilep chystali pohřbít deset vojáků, kteří zahynuli při přestřelce s albánskými povstalci, dodal mluvčí makedonské armády. Podle pozorovatelů by tato tragická událost mohla ohrozit podpis mírové dohody plánovaný na pondělí.

S ohledem na zhoršující se bezpečnostní situaci v Makedonii české ministerstvo zahraničí nedoporučuje občanům cestovat do této země. Ministerstvo zároveň upozornilo, že na makedonském území nemůže poskytovat adekvátní konzulární služby.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme