Nedávné deště nepotěšily rekreanty na jihu Anglie

Britská společnost pro ochranu moře varuje před špinavým pobřežím na jihu Anglie. Moře se znečistilo po prudkých deštích, které do vody spláchly odpady z okolních domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lidé na pláži | Foto: Jaroslava Kocábková

Přepadové potrubí odpadních vod nejednou ústí přímo na britské pláže nebo do jejich blízkosti a Společnost pro ochranu moře, anglickou zkratkou MCS, přišla s varováním, že po prudkých deštích jsou lidé koupající se na plážích vystaveni rizikům vyplývajícím z nečištěných odpadů, které se vlévají přímo do moře.

Toto varování se netýká jen mořských pláží. Například v Londýně po prudkém deští posledních dní se do Temže dostalo na padesát tisíc tun odpadu z domácností, když londýnské stoky nebyly schopny pojmout vodu z přívalových dešťů.

Mluvčí MCS Thomas Bell řekl, že někteří lidé mohou být vystaveni riziku očních a ušních infekcí, kromě střevních potíží. Uživatelé mořských pláží by si měli být podle něho vědomi těchto rizik, jestliže plavou v moři hned po prudkých deštích.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme