Nedávno zabil známou blogerku, teď zakázaný šlehačkovač zranil další ženu

Francouzští milovníci sladkého by měli být na pozoru. Nebezpečný šlehačkovač tam za poslední měsíc zranil už druhou ženu. Případ sledují i uživatelé sociálních sítích, protože stejný výrobek nedávno zabil oblíbenou francouzskou bloggerku a modelku Rebeccu Burgerovou.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šlehačkovač nedávno zabil oblíbenou francouzskou bloggerku a modelku Rebeccu Burgerovou. Toto je snímek z jejího instagramového profilu. | Zdroj: Profimedia

Heidi Dumotierová zrovna připravovala dezert na oslavu narozenin své čtyřleté dcery. Použila při tom zmíněný šlehačkovač, který pracuje s bombičkami se stlačeným oxidem uhličitým, podobných těm, které se dávaly do sifonů.

Když lahví zatřepala, tak jí vybuchla v rukou a zranila jí nohu, jak přesně, to není jasné, a výrobek vyletěl ke stropu, kde po něm zůstala 15centrimetrová díra.

Šlehačkovač by v obchodech už být neměl, protože je několik let zakázaný na území celé Evropské unie. Francie ho totiž nahlásila do systému včasného varování před nebezpečnými výrobky.

Vyražené zuby i zlomeniny

„Pokud by se objevil v Česku, Česká obchodní inspekce takovou informaci od spotřebitelů uvítá a samozřejmě by uložila sankci za to, že prodejce prodává nebezpečný výrobek," uvedl pro Radiožurnál mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

V červnu zemřela na zástavu srdce poté, co jí šlehačkovač explodoval v rukou, francouzská fitness bloggerka Rebecca Burgerová. Nešlo přitom o první oběť tohoto výrobku.

Další jeho majitelé skončili s vyraženými zuby, různými zlomeninami a jeden z nich dokonce přišel o oko. Informoval o tom francouzský spotřebitelský magazín 60 milionů. Mezi lidmi přitom podle údajů deníku Le Parisien zřejmě zůstávají desítky tisíc stejných lahví.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme