Nedávný případ eutanázie v Itálii šetří prokuratura

Italská prokuratura vyšetřuje z vraždy 14 lidí spojených s nedávným případem eutanázie, kdy byla po 17 letech v kómatu odpojena od lékařských přístrojů sedmatřicetiletá Eluana Englarová. Kromě jejího otce Beppina Englara jsou vyšetřování i lékaři kliniky, na které žena 9. února zemřela. Kolem tohoto případu propukla v Itálii ostrá polemika a hlavně konzervativní katolické kruhy viní Beppina Englara ze smrti jeho dcery.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

paragraf | Foto: Archiv ČRo

Prokuratura v Udine považuje zahájení vyšetřování o posledních dnech Eluany Englarové za povinný krok. Na prokuraturu totiž došlo mnoho udání, i když často zcela nesmyslných. Beppino Englaro a zdravotníci z kliniky prohlásili, že něco takového čekali.

Udání podal také katolický výbor Verita e vita (Pravda a život). Viní Beppina Englara z úmyslné vraždy. Velkou část italské veřejnosti rozhořčil tento extrémistický přístup k případu a obvinování otce Eluany z vraždy.

V italském parlamentu se zatím připravuje nový zákon, který absolutně zakáže přerušit umělé vyživování a hydrataci. Kvůli nesouhlasu veřejnosti by se však hlasování mohlo odložit.

Vědunka Lunardi, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme