Nedbalost zřejmě příčinou britského neštěstí

Páteční železniční neštěstí ve Velké Británii, při kterém zahynulo sedm lidí, zřejmě způsobila nedbalost. Vyplývá to ze závěrů odborového svazu železničářů i britského ministra dopravy Stevena Biase. Původně se za příčinu železniční nehody u Londýna považovala sabotáž nebo úmyslné vandalství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční nehoda | Foto: Petr Eret

Odborový svaz britských železničářů oznámil, že jeden z jeho členů nahlásil vedoucím pracovníkům společnosti Railtrack několik důležutých chybějících součástí kritické výhybky v Pottersbar již před více než třemi týdny. Také ministr dpravy Steven Bias v parlamentě prohlásil, že hlavní důraz vyšetřování nehody se klade na chybějící matice kritické výhybky. "Matice, které byly mimo výhybku, byly odvezeny k vyšetřování soudními znalci a hlavní část výhybky byla odvezena k vyšetřování bezpečnostním inspektorátem," řekl ministr Bias.

I když důkladné vyšetřování si vyžádá nějakou dobu, do popředí jako nepravděpodobnější příčina nehody se nyní dostává kriminálně nedostatečná údržba trati.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme