Neformální schůzku unijních ministrů financí v Nice provázejí zmatky

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných při evropských institucích v Bruselu si chce stěžovat na francouzské předsednictví. Důvodem jsou zmatky v organizaci akcí ve Francii, o kterých mají novináři informovat. Například dnešní neformální schůzka ministrů financí v letovisku Nice. Nejde přitom o první zaskřípání v mediálním zajištění podobných akcí během půlročního francouzského předsednictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident ECB Jean Claude Trichet a předseda Euroskupiny Jean Claude Junker na zasedání v Nice | Zdroj: ČTK

V tiskovém středisku v Nice je k dispozici o polovinu míst méně, než kolik se akreditovalo novinářů. Chybí elektrické zásuvky, bezdrátová internetová síť je slabá. Organizátoři původně chtěli uzavřít tiskové středisko v osm hodin večer. Po intervencích novinářských organizací ale tento čas prodloužili.

"Vypadá to, že francouzské předsednictví má na srdci hlavně dobro novinářů, kteří přijeli z Paříže, ale ne těch zahraničních, kteří přiletěli tuto událost sledovat," řekl prezident Mezinárodní novinářské asociace sdružující novináře akreditované při evropských institucích Lorenzo Consoli. Stěžuje si, že ani po výzvách k nápravě, k obratu k lepšímu ve francouzské organizaci nedošlo.

Vrcholem všeho bylo náhlé přesunutí úterního ukrajinsko-unijního summitu z Evianu do Paříže na poslední chvíli, aniž by to francouzské předsednictví oznámilo novinářům na svých webových stránkách. Mnoho novinářů tak zbytečně platilo za cestu a ubytování v jiné části Francie, než kde se summit konal.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme