Všechny tři oběti nehody malého letadla na Slovensku byli Češi, potvrdila policie

Všechny tři oběti páteční nehody malého letadla na Slovensku byli Češi, informovala v sobotu policejní mluvčí Mária Linkešová. Slovenská média dříve informovala, že tragédii nepřežili dva Češi a slovenský pilot, který žil v Česku.

Bratislava/Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zřícené letadlo, které spadlo na západě Slovenska u vesnice Mokrý Háj

Zřícené letadlo, které spadlo na západě Slovenska u vesnice Mokrý Háj | Foto: Hasičský a záchranný zbor SR

Také české ministerstvo zahraničí v pátek uvádělo, že identita slovenského pilota je potvrzená. Čtyřmístný stroj podle hasičů spadl na západě země nedaleko hranic s Českou republikou a začal hořet. Při neštěstí zemřely všechny osoby, které byly v letounu. Linkešová uvedla, že šlo o muže ve věku 29, 47 a 52 let.

Na západě Slovenska se zřítilo malé letadlo. Z tříčlenné posádky nikdo nepřežil, zřejmě šlo i o Čechy

Číst článek

Tragédii policie vyšetřuje jako obecné ohrožení. Příčiny nehody bude zkoumat letecký a námořní vyšetřovací útvar ministerstva dopravy.

Primátorka města Skalica Anna Mierna na sociální síti napsala, že letadlo mělo technické potíže. Při pokusu přistát mimo letiště se stroj zachytil o blíže neupřesněné vozidlo a došlo k několika výbuchům. Podle primátorky na místo nehody jako první dorazila hlídka skalické městské policie.

Stroj VUT100 Cobra, který vlastní brněnská společnost UNIS, startoval na letišti v Brně. Majitel společnosti Jiří Kovář v pátek řekl, že letadlo bylo v hangáru aeroklubu, jehož členové ho mohli za určitých podmínek využít pro svoji potřebu. Bylo tomu tak podle něj i v tomto případě. Předseda aeroklubu Pavel Imriš se na žádost policie k letu ani k posádce nechtěl vyjadřovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme