EURO 2020

Česko 0:1 Anglie

Letecká nehoda na Kubě si vyžádala více obětí, než se dosud předpokládalo. Jejich počet vzrostl na 110

Páteční letecké neštěstí na Kubě si podle nejnovější bilance vyžádalo 110 mrtvých – včetně pěti dětí – a tři zraněné. V sobotu to oznámil kubánský ministr dopravy Adel Yzquierdo. Úřady přitom doposud hovořily pouze o 107 obětech.

Havana (Aktualizováno: 0:06 20. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři na místě letecké tragédie | Foto: Alexandre Meneghini | Zdroj: Reuters

Ministr uvedl, že mezi mrtvými je 99 Kubánců a 11 cizinců. Havárii přežily pouze tři kubánské ženy, které se však nacházejí v kritickém stavu.

Na Kubě se zřítil Boeing 737. Tragédie si vyžádala 107 obětí, tři osoby jsou v kritickém stavu

Číst článek

Zahraniční oběti havárie zahrnují šest členů posádky z Mexika a tři turisty: jednoho Mexičana a argentinskou dvojici; podrobnosti o zbývajících dvou cizincích nejsou k dispozici.

Kubánské úřady v sobotu rovněž oznámily, že nalezly jednu ze dvou černých skříněk havarovaného letadla. Boeing 737-200 mířil z metropole do východokubánského Holguínu a havaroval krátce po startu z havanského letiště.

BBC napsala, že ačkoli příčiny nehody zatím nejsou známy, očití svědkové tvrdí, že letadlo před pádem na zem hořelo.

Na Kubě v sobotu kvůli havárii začal dvoudenní státní smutek. Havárie je podle agentury Reuters největším kubánským leteckým neštěstím za téměř 30 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme