Letecká nehoda na Kubě si vyžádala více obětí, než se dosud předpokládalo. Jejich počet vzrostl na 110

Páteční letecké neštěstí na Kubě si podle nejnovější bilance vyžádalo 110 mrtvých – včetně pěti dětí – a tři zraněné. V sobotu to oznámil kubánský ministr dopravy Adel Yzquierdo. Úřady přitom doposud hovořily pouze o 107 obětech.

Havana (Aktualizováno: 0:06 20. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři na místě letecké tragédie | Foto: Alexandre Meneghini | Zdroj: Reuters

Ministr uvedl, že mezi mrtvými je 99 Kubánců a 11 cizinců. Havárii přežily pouze tři kubánské ženy, které se však nacházejí v kritickém stavu.

Na Kubě se zřítil Boeing 737. Tragédie si vyžádala 107 obětí, tři osoby jsou v kritickém stavu

Číst článek

Zahraniční oběti havárie zahrnují šest členů posádky z Mexika a tři turisty: jednoho Mexičana a argentinskou dvojici; podrobnosti o zbývajících dvou cizincích nejsou k dispozici.

Kubánské úřady v sobotu rovněž oznámily, že nalezly jednu ze dvou černých skříněk havarovaného letadla. Boeing 737-200 mířil z metropole do východokubánského Holguínu a havaroval krátce po startu z havanského letiště.

BBC napsala, že ačkoli příčiny nehody zatím nejsou známy, očití svědkové tvrdí, že letadlo před pádem na zem hořelo.

Na Kubě v sobotu kvůli havárii začal dvoudenní státní smutek. Havárie je podle agentury Reuters největším kubánským leteckým neštěstím za téměř 30 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme