Ve Středozemním moři havarovala loď s migranty, nejméně 17 z nich zemřelo

Při havárii lodi s africkými migranty utonulo ve Středozemním moři nejméně 17 lidí. S odvoláním na informace tuniského Červeného kříže to ve čtvrtek napsala agentura Reuters. Plavidlo mělo namířeno z Libye do Itálie a potopilo se poblíž tuniského přístavu Zarzis.

Tunis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) letos ve Středozemním moři zahynulo během plavby z Afriky do Evropy 667 migrantů (ilustrační foto) | Foto: Steve Scherer | Zdroj: Reuters

Příslušníci tuniské pobřežní stráže zachránili dvě ženy z Nigérie. Plavidlo podle všeho vyrazilo na cestu v neděli ze západolibyjského přístavu Závíja, na palubě mělo 19 lidí.

Španěl doma ubytovává migranty. ‚O solidaritě se nemá mluvit, má se uplatňovat,‘ říká

Číst článek

Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) letos ve Středozemním moři zahynulo během plavby z Afriky do Evropy 667 migrantů. Oproti stejnému období loni je bilance více než dvojnásobná.

Kvůli příznivému počasí se v poslední době výrazně zvýšil počet migrantů, kteří se pokoušejí přeplout Středozemní moře v často přeplněných a nestabilních lodích.

Na italském ostrově Lampedusa od víkendu přistálo přes 2000 utečenců. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) uvádí, že přes moře se letos do Evropy dostalo více než 23 000 migrantů, nejvíce, skoro 13 000, zamířilo do Itálie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme