Nehoda transportétu v Kosovu stála život dva Čechy

Mise v Kosovu si vybrala životy dvou českých vojáků. Příslušníci mezinárodních sil zahynuli při nehodě obrněného transportéru u obce Šajkovac. Další tři skončili v nemocnici s lehčími úrazy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obrněný transportér | Foto: Armáda ČR

Mluvčí náčelníka generálního štábu Vladimír Talán Radiožurnálu řekl, že obrněný transportér typu OT-64 havaroval odpoledne nedaleko základny prvního česko-slovenského praporu KFOR. "Při nehodě byli smrtelně zraněni tři vojáci kontingentu Armády České republiky a tři příslušníci byli s lehkými zraněními převezeni do nemocnice v Prištině," potvrdil Palán. Další okolnosti ale generální štáb nesdělil.

Náčelník generálního štábu zřídil vyšetřovací komisi vedenou náčelníkem operační sekce generálního štábu brigádním generálem Pavlem Štefkou. Případ šetří i vojenská policie a mnohonárodní vojenská policie KFOR. O tragické nehodě armáda již informovala nejbližší příbuzné postižených vojáků.

Zdenka Turková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme