Nehoda transportétu v Kosovu stála život dva Čechy

Mise v Kosovu si vybrala životy dvou českých vojáků. Příslušníci mezinárodních sil zahynuli při nehodě obrněného transportéru u obce Šajkovac. Další tři skončili v nemocnici s lehčími úrazy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obrněný transportér | Foto: Armáda ČR

Mluvčí náčelníka generálního štábu Vladimír Talán Radiožurnálu řekl, že obrněný transportér typu OT-64 havaroval odpoledne nedaleko základny prvního česko-slovenského praporu KFOR. "Při nehodě byli smrtelně zraněni tři vojáci kontingentu Armády České republiky a tři příslušníci byli s lehkými zraněními převezeni do nemocnice v Prištině," potvrdil Palán. Další okolnosti ale generální štáb nesdělil.

Náčelník generálního štábu zřídil vyšetřovací komisi vedenou náčelníkem operační sekce generálního štábu brigádním generálem Pavlem Štefkou. Případ šetří i vojenská policie a mnohonárodní vojenská policie KFOR. O tragické nehodě armáda již informovala nejbližší příbuzné postižených vojáků.

Zdenka Turková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme