Nehoda uzavřela jeden z rakouských tunelů

Hraniční tunel pod rakouským pohořím Karavanky musel být kvůli dopravní nehodě na několik hodin uzavřen. To ochromilo dopravu na všech příjezdových silnicích, kde se tvořily až desetikilometrové kolony aut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tunel, výjezd

Jak zjistila vídeňská spolupracovnice Radiožurnálu Marie Woodhamsová, příčinou dopravní nehody v tunelu pod pohořím Karavanky bylo nedodržení dostatečné vzdálenosti mezi vozidly. Kolize se tentokrát naštěstí obešla bez obětí na životech, zraněna byla pouze jedna osoba. Po několikahodinové uzavírce je tunel už opět průjezdný.

Celé dopoledne byl na rakouských silnicích mimořádně hustý provoz, protože se hodně turistů přesouvá na svatodušní svátky. Podle expertů místního automotoklubu by neděle pro motoristy měla být vcelku pohodová, ale v pondělí to bude opět horor. Kolaps se očekává zejména na dálnici A22, která bude plná německých turistů, vracejících se přes Rakousko z Itálie.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Woodhamsová o nehodě v tunelu

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme