Nehoda ve washingtonském metru: Devět mrtvých a sedmdesát zraněných

Tragická nehoda ochromila provoz metra v hlavním městě Spojených států amerických Washingtonu. Při srážce dvou souprav zahynulo devět lidí, dalších sedm desítek cestujících se zranilo, někteří velmi těžce. K havárii došlo v době odpolední dopravní špičky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tragická nehoda washingtonského metra | Zdroj: ČTK

Starosta Washingtonu Adrian Fanty mluví o nejtragičtější nehodě v třiatřicetileté historii místního metra. První vlak zastavil před stanicí na předměstí Washingtonu. Řidič soupravy čekal, až ze stanice odjede jiný vlak. Zezadu ale do něj v plné rychlosti narazila další souprava. Její přední vagony vymrštil náraz vysoko do vzduchu, takže uvízly na střechách posledních vagonů prvního vlaku.

Vlaky se srazily v dopravní špičce, ale naštěstí směřovaly do centra Washingtonu. Nebyly tedy tak zaplněné, jako soupravy odvážející lidi z práce v centru na předměstí. Hasiči pro jistotu několik hodin po havárii prohledávali trosky, jestli nenajdou další oběti.

Pražské metro je bezpečné

Situace, která se stala ve Washingtonském metru, se v Praze stát nemůže. V Česku jsou totiž vlaky zajištěny pomocí zabezpečovacího systému, který by neměl selhat. Radiožurnálu to vysvětlil Josef Jeníček, vedoucí vlakového dispečinku Pražského metra.

"Každá souprava, která veze cestující, má funkční zabezpečovací zařízení. Zařízení hlídá, aby se vlaková souprava nepřiblížila k předchozí. Pokud se to stane, signalizuje systém strojvedoucímu, že musí zpomalovat rychlost. U nejmodernějších souprav, které jsou vedeny automaticky, to zařízení dělá za strojvedoucího," uvedl Jeníček.

Bohužel se také stalo:
Trať z Olomouce do Přerova už je po nehodě vlaku po jedné koleji průjezdná
Za smrt parašutistů může vadný padák
V rakouském Štýrsku havaroval český autobus se Slováky
V Chrudimi při havárii zahynul pilot malého letadla

Vít Pohanka, Lucie Toraková, Lenka Rafaelová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme