V Rakousku se srazily vlaky, zraněno bylo osm lidí. Za nehodou hledejme lidskou chybu, řekl ministr dopravy

Poblíž města Klosterneuburg nedaleko Vídně se v pátek z dosud neupřesněných příčin bočně srazily dva osobní vlaky jedoucí stejným směrem. Zraněno bylo osm lidí, z toho čtyři středně těžce a čtyři lehce, informoval podle agentury APA rakouský ministr dopravy Norbert Hofer. Agentury předtím hovořily o dvanácti až dvaceti zraněných.

Vídeň (Aktualizováno: 23:42 22. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dva z vagonů se zcela převrátily. Železniční neštěstí se stalo v katastru obce Kritzendorf u tamního nádraží. | Foto: ČTK | Zdroj: AP/ČTK

Železniční neštěstí se stalo v katastru obce Kritzendorf u tamního nádraží. Vyhlášena byla nejvyšší pohotovost. Dva z vagonů se zcela převrátily. Server heute.at informoval, že na místě zasahuje vrtulník a sanitky.

Tisková agentura s odvoláním na mluvčího dolnorakouských hasičů Franze Respergera také uvedla, že příčina kolize je neznámá. Vlaky se prý srazily bočně.

Podle mluvčího společnosti ÖBB Romana Hahslingera, kterého cituje server kurier.at, bylo v obou vlacích asi 150 cestujících. Někteří z nich údajně mířili na koncert Toten Hosen ve Vídni.

Podle mluvčího rakouských drah (ÖBB) Christophera Seifa se srazil regionální expres s příměstským vlakem. „Domníváme se, že příčinu je třeba hledat v lidské chybě, nikoli v technické poruše. Ale to se bude v příštích dnech ještě ověřovat,“ řekl nový ministr dopravy Hofer a poděkoval záchranářům.

APA předtím s odvoláním na mluvčího dolnorakouských hasičů Franze Respergera uvedla, že příčina kolize je neznámá.

V Madridu nedobrzdil vlak

Při železničním neštěstí nedaleko Madridu se v pátek odpoledne zranilo na 40 lidí, z toho dva vážně. Dvoupodlažní vlak na slepé koleji nedobrzdil a narazil do zarážedla ve městě Alcalá de Henares, informovala agentura DPA.

Mnoho lidí bylo ošetřeno s lehčími zraněními, jako jsou pohmožděniny a šok, informovaly místní úřady.

ČTK, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme