Nehoda vlaku u Filadelfie má osmou oběť. Strojvůdce si havárii nepamatuje

Počet obětí železničního neštěstí v americké Filadelfii se zvýšil na osm. Záchranáři vyprostili z trosek vlaku tělo dalšího cestujícího. Přes 200 lidí bylo při nehodě zraněno. Vyšetřovatelé zjišťují, proč souprava projížděla místem dvojnásobnou rychlostí, než povolují předpisy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři u jednoho z vykolejených vagonů soupravy Amtrak | Zdroj: Reuters

Starosta Filadelfie Michael Nutter potvrdil vyproštění těla osmé oběti železničního neštěstí, v troskách vraku ho vypátral záchranářský pes. Úřady nepohřešují nikoho dalšího z celkem 243 osob na palubě vlaku.

Strojvedoucí soupravy, která vykolejila v rychlosti 170 kilometrů za hodinu, mezitím uvedl, že si na samotnou havárii nepamatuje.

Dvaatřicetiletý Brandon Bostian utrpěl podle svého právního zástupce otřes mozku a tržná zranění hlavy i nohy. Zatím nevypovídal před federálními vyšetřovateli.

Podle právníka si nevzpomíná na to, že by zatáhl za nouzovou brzdu. Pouze na to, že se před zatáčkou pokusil ubrat rychlost a poté upadl do bezvědomí.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme