Nehodu letadla v Dubaji mohl způsobit vítr. Na letišti se rychle měnil jeho směr i rychlost

K havárii letadla společnosti Emirates v Dubaji zřejmě přispěl vítr. Na mezinárodním letišti se v době nehody rychle měnila jeho rychlost a směr. Nezdařené přistání a požár Boeingu 777 přežilo všech 300 lidí na palubě, které se podařilo včas evakuovat. Při zásahu ale zemřel jeden hasič.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti Emirates havarovalo při přistání v Dubaji | Foto: ČTK/AP

„Havarovaný Boeing obdržely aerolinie v březnu 2003. Jak kapitán, tak druhý pilot měli nalétáno více než sedm tisíc letových hodin. Společnost Emirates plně spolupracuje s místními úřady na určení příčiny nehody," uvedl Ahmad Bin Saíd Maktúm, šéf společnosti Emirates.

Maktúm nepotvrdil, že by letadlo mělo problémy s podvozkem. Vyloučil také, že by byla nehoda spojená s terorismem.

Boeing společnosti Emirates letěl ve středu z indického Tiruvanantapuramu do Dubaje. Při přistání na mezinárodním letišti ale havaroval. Na palubě bylo 282 pasažérů a 18 členů posádky, všechny se podařilo v pořádku evakuovat.

Svědci nehody popsali, že stroj při přistání nevysunul podvozek, poté se z něj začalo kouřit a nakonec se objevily plameny. Na místo přijely tři hasicí vozy a požárníci dostali do 20 minut oheň pod kontrolu.

Americká agentura Bloomberg ve středu připomněla, že společnost Emirates provozuje vůbec nejvíce mezinárodních letů a podle rozsahu škod jde podle ní o jednu z největších nehod této společnosti.

Nehoda může ohrozit jejich titul nejlepší letecké společnosti světa, který aerolinie získaly v prestižním hodnocení agentury Skytrax.

Letadlo společnosti Emirates havarovalo při přistání v Dubaji | Foto: ČTK/AP

Štěpán Macháček, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme