Nehodu slovenských stíhaček jeden z pilotů nepřežil

Srážku dvou stíhaček na východním Slovensku nepřežil jeden z pilotů. Záchranáři našli jeho tělo po celonočním pátrání v troskách zničeného stroje typu Mig-29. Stroje havarovaly během nočního a spadly do řídce obydlené oblasti u obce Spišské Tomášovce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mig-29 | Foto: Jan Kouba

Stíhačky havarovaly během nočního letu nad východním Slovenskem. Letadla spadla do řídce obydlené oblasti u obce Spišské Tomášovce.

Druhého pilota se podařilo najít ještě včera díky ohni, který založil. Teď je ve Vojenské nemocnici v Košicích. Příčiny havárie nejsou zatím známy. Podle jedné z hypotéz pilot jednoho z migů narazil zezadu do druhého stroje a po srážce se nestačil katapultovat.

Po druhém pilotovi se velmi dlouho pátralo. Jeho hledání po celou noc ztěžovala tma a nepřístupný terén. Na místě byly desítky vojáků, příslušníci vojenské i státní policie, a také hasiči z nedaleké Spišské Nové Vsi. Až čtvrteční ráno přineslo tragický nález. Mrtvý pilot byl objeven přímo v troskách kokpitu.

Podle mluvčího ministerstva obrany Františka Kašického zatím není zřejmé, zda se stroje zřítily kvůli chybě pilotů při manévru, anebo v důsledku technické závady.

Milan Kopp, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme