Nejbohatší žena Německa a největší akcionářka firmy BMW se stala obětí vyděračů

Přes 7 miliónů eur zaplatila italsko-švýcarské zločinecké skupině nejbohatší žena Německa, Susanne Klattenová. Miliardářku banda vydírala prostřednictvím záběrů z intimních schůzek s milencem. Ten byl přitom sám členem zločinecké bandy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pouta | Foto: Jan Rosenauer

46letá Klattenová, jejíž majetek se odhaduje až na 13 miliard eur, podlehla kouzlu švýcarského gigola. Netušila ale, že jejich schůzky v luxusních hotelích filmuje gigolův italský komplic, který byl hlavou zločinecké skupiny. Ta začala miliardářku a matku tří dětí vydírat.

Klattenová, která je hlavní akcionářkou BMW a vlastní 50 procentní podíl v chemickém a farmaceutickém koncernu Altana, se napřed rozhodla platit. Poté se ale obrátila na policii. Ta podezřelé muže zatkla.

Zjistilo se, že zločinci vydírali taky další movité přítelkyně Klattenové, od kterých vyinkasovali minimálně 10 miliónů eur. Mluvčí miliardářky rezolutně popřel spekulace, že vyděračům šlo taky o získání vlivu ve společnosti BMW.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme