Nejbohatšího Číňana čeká desetileté vězení

Bývalý nejbohatší Číňan jde na 10 let za mříže. Luo Čung-fu označovaný za prvního kapitalistu v Číně byl odsouzen za nelegální vykácení lesa kvůli výstavbě luxusního rezortu v hodnotě 47 milionů dolarů. Podle magazínu Forbes byl tento obchodník s nemovitostmi dvakrát vyhlášen za nejmovitějšího obyvatele Číny. Dvouletý trest odnětí svobody dostala i jeho manželka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakázané město v Pekingu | Foto: Robert Mikoláš

Sedmapadesátiletý podnikatel, který byl v 90. letech symbolem ekonomického vzestupu nejlidnatější země světa, byl uznán vinným za vykácení lesa bez povolení, ilegální využívání zemědělské půdy i ovlivňování svědků. Luo Čung-fu, jehož majetek už v roce 1994 činil 100 milionů dolarů, byl vůbec prvním, kdo v Čínské lidové republice založil a vlastnil soukromý podnik.

Proslul ale i tím, že na vlastní náklady postavil největší Domov pro seniory v zemi. Před dvěma lety se rozhodl vybudovat komplex 1200 luxusních vil. Podle soudu ale kvůli tomu nechal pokácet část lesa, aniž by s tím úřady souhlasily. Luo Čung-fu a jeho žena se chtějí proti rozsudku odvolat.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme