Nejbohatším Rusem je Abramovič

Vlivný americký časopis Forbes opět, jako už devatenáct let po sobě, zveřejnil seznam nejbohatších lidí světa. Na prvním místě zůstává Bill Gates, ale v aktuálním seznamu je rekordní počet miliardářů. Na naší planetě jich podle informací časopisu žije 671. Nejvíce ve Spojených státech, a hned na druhém místě je Rusko. Nejnovější seznam miliardářů vzbudil v Rusku velký rozruch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čukotský gubernátor | Foto: forbes.com

Nejbohatším Rusem zůstává gubernátor Čukotky, majitel fotbalové Chelsea a několika ropných společností Roman Abramovič. Časopis Forbes vypočítal jeho majetek na 13 miliard dolarů, což mu stačí na 21. místo na světě. Do seznamu se dostal také někdejší hlavní akcionář ropného gigantu Jukos Michail Chodorkovski s odhadem bohatství v hodnotě dvou miliard dolarů. Zároveň si ale vysloužil titul byznysmena, který za poslední rok nejvíc ztratil. Právníci Chodorkovského ale údaje časopisu Forbes ostře napadli. Jejich klient stále ještě ve vazbě za údajné daňové úniky už není v žádném případě miliardářem. Po zásahu ruských orgánů přišel o veškerý majetek. Advokáti Chodorkovského žádají, aby byl ze seznamu nejbohatších lidí světa odstraněn.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme