Nejčastějším dárkem letošních vánoc v Německu byly šperky

Čelní představitelé katolické a evangelické církve v Německu varují před omezením Vánoc na pouhé svátky konzumu. Podle předsedy Německé katolické církve Zöllitsche je vnímání Vánoc jako pouhého předávání dárků chybnou cestou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

šperky za výlohou obchodu | Foto: Eva Odstrčilová

Předběžné výsledky obchodních sdružení ale ukazují, že letošní předvánoční prodej předčí loňské výsledky.

Vůbec nejčastěji našli Němci pod vánočním stromečkem hodinky nebo šperky. Velmi dobře se také prodávaly hračky, chytré telefony nebo tablety.

Oproti loňsku stoupl v Německu prodej dárků přes internet. V tomto týdnu společnost DHL denně dodala šest milionů zásilek.

Obchodníci si tak na letošní rok nemohou stěžovat. Zatímco většinu Evropy zasáhla krize, v Německu zatím nedošlo k omezení poptávky a především ve velkých městech byl z pohledu Sdružení německých obchodníků letošní rok velmi úspěšný.

Klára Stejskalová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme