Nejdéle vězněný muž ve Španělsku se brzy vrátí na svobodu

Miguel Montes je nejdéle vězněným zločincem ve Španělsku. Za mřížemi už strávil 36 let a to přitom nejde o žádného masového vraha, nebo teroristu. Svůj dlouhý trest si vysloužil menšími krádežemi, nelegálním držením zbraní, ale hlavně opakovanými útěky z vězení. Montesovi teď pravděpodobně odpustí dalších 10 let žaláře a propustí ho na svobodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení, cela (ilustrační foto) | Foto: Vězeňská služba ČR

„Vypadá to tak, že mu bude deset let trestu odpuštěno, i když na poslední chvíli, protože se o tom rozhodlo na poslední radě ministrů odcházející vlády premiéra Zapatera. Neznamená to ale, že by tento zločinec vyšel z vězení již zítra. Několik let bude v podmínce a nějakou dobu bude chodit do vězení i přespávat. To vše ještě musí dořešit soud a advokáti,“ vysvětluje spolupracovnice Českého rozhlasu ve Španělsku Lubica Zlochová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O případu nejdéle vězněného Španěla mluvila na radiožurnálu spolupracovnice Českého rozhlasu ve Španělsku Lubica Zlochová

Miguel Montes je expertem na útěky z vězení. Podařilo se mu to několikrát a během toho se stihl oženit a má i dvě děti.

„Nejen že z vězení soustavně utíkal, ale například když dostal propustku, aby mohl jít na pohřeb své matky, vrátil se až několik dní po termínu. Kvůli tomu se mu trest stále zvětšoval. Do vězení se dostal v 25 letech, dnes mu je 61 let,“ dodává Zlochová.

Ľubica Zlochová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme