Nejdražším městem na světě je pro cizince Tokio. V závěsu je Hongkong

Tokio je nejdražším městem pro zahraniční firmy a zaměstnance na světě. Nejvíce cizinci zaplatí v metropoli Japonska za bydlení, dopravu a služby. Potvrzuje to výzkum firmy Mercer. Za Tokiem následují další asijská města, jako je Singapur nebo Hongkong, která vytlačují z předních pozic evropské metropole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tokio | Foto: Petr Veber

Mezi nejdražší města na světě patří sice Tokio, nejvyšší nájemné zaplatí ale lidé žijící v Hongkongu. Za loňský rok v tomto čínském velkoměstě vzrostly ceny nemovitostí o 23 procent.

Dvoupokojový byt podle údajů poradenské společnosti Mercer vyjde cizince na zhruba sedm tisíc dolarů, což je asi 140 tisíc korun.

Nejvýrazněji se pak za poslední rok zvýšily výdaje na bydlení v Šanghaji, a to o 73 procent . Hlavní město Číny Peking ale s 15procentním zdražením nezůstalo pozadu.

Asijské metropole podle analytiků začínají dominovat žebříčku nejdražších měst světa především kvůli oslabujícímu euru a recesi, která Evropu postihla.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme