Nejen Američané si připomínají výročí teroristických útoků z roku 2001

Právě dnes uplyne 8 let od teroristických útoků na Spojené státy. 11. září 2001 narazila letadla unesená teroristy do mrakodrapů Světového obchodního centra a budovy Pentagonu. Čtvrté letadlo se zřítilo v Pensylvánii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na jihu Manhattanu | Foto: Milan Kopp

Už tradičně se sejdou příbuzní obětí v New Yorku na místě, kde stála dvojčata Světového obchodního centra. Místo tragické události zůstává stále velkým staveništěm.

Plány na stavbu památníku, muzea a nových budov se totiž zpožďují kvůli politickým a finančním sporům, které projekt provázejí.

Ve Washingtonu se bude vzpomínat u budovy Pentagonu, kde připomene památku obětí ministr obrany Robert Gates. Podobné to bude v Pensylvánii, na místě havárie 4 letadla.

V mnoha amerických městech si občané připomenou památku skoro tří tisícovek lidí zavražděných před 8 lety teroristy dobrovolnou prací ve prospěch komunit a dobročinných organizací.

Při nárazu unesených letedel do věží Světového obchodního centra, do budovy Pentagonu a při zřícení dalšího stroje v Pensylvánii 11. září 2001 zahynulo 2 749 lidí. Šlo o dosud nejhorší teroristické útoky v dějinách lidstva.

Mnoho článků o teroristických útocích na Spojené státy před osmi lety naleznete na našem tehdejším speciálním webu Odveta

Na místě katastrofálního teroristického útoku v New Yorku z 11. září 2001 je už otevřený nový mrakodrap a začala také stavba Věže svobody.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme