Nejen Trump a politika. Ulice Clevelandu nabízejí unikátní podívanou ve stylu velké show

V americkém Clevelandu je v plném proudu republikánský nominační sjezd. Zatímco v napěchované aréně debatují delegáti, politické špičky i celebrity o tom, jestli je Donald Trump nejlepší kandidát strany na amerického prezidenta, rušno je i v ulicích města. Jak zjistila zpravodajka Českého rozhlasu, i přestože v něm panují bezprecedentní bezpečnostní opatření, si davy návštěvníků užívají až karnevalovou atmosféru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K americkým stranickým sjezdům patří kromě debat o politice i trocha extravagance (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Extravagantní klobouky v červené, bílé a modré, avantgardní šaty a obleky vzorované pruhy a hvězdami - ulice Clevelandu nabízejí během sjezdového týdne unikátní podívanou ve stylu velké show.

Davy návštěvníků tu proudí skrze bezpečnostní ploty a zábrany, vesele spolu konverzují a zastavují se u improvizovaných studií největších televizních stanic, které vysílají přímo z ulice. Lidé také okukují stánky s upomínkovými předměty, které se překonávají kuriozitou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Během sjezdu republikánů je rušno i v ulicích Clevelandu. Natáčela tam zpravodajka ČRo Lenka Kabrhelová

Se sloganem "politická profylaxe pro každého" nabízí Erick Yesbick kolemjdoucím kondomy s obrázkem Donalda Trumpa, ale i jeho demokratické konkurentky Hillary Clintonové.

Zákazníků má prý víc než dost, což se vzápětí potvrzuje. Netradiční upomínku kupuje pro svého bratra - voliče Donalda Trumpa - postarší republikánská delegátka.

Náporu zvědavců čelí o ulici dál i dva podnikaví mladíci s krabicemi "Trumpflaků", které si můžou delegáti dopřát k snídani namísto klasických lupínků. Jedno balení bratru za 40 dolarů.

Trump oficiálně získal nominaci republikánů do prezidentských voleb

Číst článek

O tom, že Cleveland, a za týden i Filadelfie, jsou v době sjezdů rájem všech, kdo mají podnikavého ducha, není pochyb. Přivydělávají si nejen pouliční prodejci, ale i velké řetězce. Ceny hotelů se šplhají do stovek dolarů za noc i přesto, že návštěvník ji může trávit ve společnosti stonožek či jiného hmyzu.

Ti, kdo zvolili levnější variantu bydlení daleko od města, si pak můžou připravit peněženku na "sjezdovou" cenu 50 dolarů za celodenní parkování.

Na kandidatuře bývalé hvězdy reality show Dobnalda Trumpa vydělávají i americké televize, které prodávají rekordní množství reklamy - třicetivteřinový spot může přijít až na 100 tisíc dolarů, v přepočtu 2,5 milionu korun.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme