Nejhledanější terorista Asie byl zatčen

Hambali, který je operačním šéfem muslimské extrémistické organizace Džamáa Islamíja a mužem č.1 Al-Kaidy pro jihovýchodní Asii, byl zadržen v Thajsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bangkok

Jak dodává náš východoasijský zpravodaj Robert Mikoláš, Hambali byl už předán CIA.

Hambali alias Riduan Isamuddin, terorista odpovědný podle policistů za říjnový útok na Bali, výbuch v hotelu Mariot v Jakartě a mající pravděpodobně i podíl na atentátu na New York a Washington byl chycen v thajském městě Ayutthaya.

Vyšetřovatelé se proto domnívají, že připravoval další útoky proti účastníkům asijsko-pacifického ekonomického summitu, který se má uskutečnit letos v říjnu. Chybět na něm nebude ani prezident Spojených států George Bush.

Zadržení Hambaliho, výkonného šéfa organizace Džamáa Islamíja vítá většina představitelů států asijsko-pacifického regionu, jejichž bezpečnostní složky po něm už několik let pátrají. Za velký průlom v boji proti terorismu označil jeho zatčení australský premiér John Howard.

Kromě toho indonéská policie zatkla muže podezřelého ze spáchání atentátu na hotel Mariott v Jakartě. Při něm minulý týden zemřelo 12 lidí a téměř 150 jich bylo zraněno. Kvůli atentátu policie vyslýchá víc lidí.

Milan Kopp, Robert Mikoláš, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme