Nejlépe se žije dětem ve Skandinávii

Za posledních deset let vzrostl počet chudých dětí v bohatých zemích světa. Tvrdí to Dětský fond OSN, který dnes zveřejnil studii týkající se chudoby dětí ve vyspělých státech. Česká republika je na je předním místě v tomto průzkumu, hned za Švýcarskem a ještě před Francií. Nejvíce chudých dětí je naopak ve Spojených státech a v Mexiku. Nejlépe se žije dětem ve Skandinávii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

děti v islámské škole

děti v islámské škole | Foto: AFP

"Nejlepší je narodit se ve skandinávských zemích jako je Dánsko, Švédsko, Finsko a Norsko. To jsou země, které jsou na tom nejlépe. Ten žebříček naopak uzavírají země jako USA a Mexiko, z evropských zemí Itálie, Španělsko, Portugalsko, dokonce i Irsko," řekla Radiožurnálu ředitelka pražské pobočky UNICEF Pavla Gomba.

A jak se v tomto průzkumu umístila Česká republika? "Umístili jsme se mezi Švýcarskem a Francií, to znamená v horní části pořadí žebříčku. Na druhé straně znepokojivý fakt je ten trend. Dá se říci, že u nás se počet chudých dětí zvyšuje, za posledních 10 let asi o 4 procenta a to úplně není málo."

Markéta Kaclová, Petra Lazáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme