Nejlepší polská plavkyně dostala trest za zabití bratra při autonehodě

K veřejně prospěšným pracím odsoudil polský soud nejlepší polskou plavkyni Otylii Jedrzejczakovou. Mistryně světa na 200 metrů zavinila před dvěma lety dopravní nehodu, při které zahynul její bratr Szymon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otylia Jedrzejczaková | Foto: Polski portal olimpijski

Jedrzejczaková bude muset každý měsíc odpracovat 30 hodin veřejně prospěšných prací po dobu devíti měsíců, pravděpodobně v některé charitativní organizaci. Dostala také roční zákaz řízení a musí zaplatit soudní výlohy.

Plavkyně 1. října 2005 na silnici mezi Varšavou a Plockem při riskantním předjíždění narazila do stromu. Při nehodě utrpěla četná zranění hlavy a páteře, její devatenáctiletý bratr Szymon nehodu nepřežil.

Jedrzejczakové hrozilo až osm let vězení, soud ale vynesl mírný rozsudek. Přihlédl k tomu, že oběť byla blízkým rodinným příslušníkem a přísný verdikt by nepřímo dopadl na rodiče Otylie Jedrzejczakové.

Samotná plavkyně, která se po rehabilitaci vrátila k plavání loni v březnu, se soudu nezúčastnila, protože se v Austrálii připravuje na mistrovství světa.

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme