Nejméně 12 lidí z EU nepřežilo zemětřesení v Nepálu

Zemětřesení v Nepálu nepřežilo minimálně 12 lidí ze států Evropské unie. O tisícovce občanů nemají evropské země doposud žádné zprávy, uvedla to vedoucí evropské delegace v Nepálu Rensje Teerinková.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při zemětřesení v Nepálu přišlo o život nejméně 12 lidí z EU. O 1000 lidí nemají úřady žádné zprávy

Při zemětřesení v Nepálu přišlo o život nejméně 12 lidí z EU. O 1000 lidí nemají úřady žádné zprávy | Zdroj: Reuters

"Nevíme, kde jsou, nebo kde by mohli být," řekla velvyslankyně EU. Většinou prý jde o turisty, kteří se vydali do oblastí Langtang a Lukla.

Langtang oblíbený pro trekkingovou turistiku leží severně od metropole Káthmándú a byl zasažen mohutnou lavinou a sesuvy půdy. Lukla je výchozím bodem pro devítidenní podchod do základního tábora pod Everestem.

Nepál sčítá škody. Řadu památek musí strhnout buldozery kvůli poškození

Číst článek

Mezinárodní i místní záchranářské týmy se v současnosti snaží dostat se do odlehlejších oblastí Nepálu. Chybí zejména vrtulníky, ale i běžná velká motorová vozidla pro rychlejší přesuny a také pro přepravu odříznutých turistů a místních obyvatel.

Obětí v Nepálu už je přes 6200. Šance na nalezení živých lidí klesají

Číst článek

Podle diplomatů je pátrání po nezvěstných cizincích komplikované proto, že málokdy nahlašují svým ambasádám, kde se pohybují. To se projevilo i loni na podzim, kdy desítky lidí zahynuly v Nepálu při sněhové vánici a lavinách. Úřady poté slibovaly, že zpřísní dohled nad pohybem turistů.

Celkový počet mrtvých podle nepálských úřadů už překročil 6200. Asi 14 tisíc lidí se při zemětřesení zranilo.

Zemětřesení v Nepálu | Foto: ČTK

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme