Nejméně 29 lidí zahynulo při požáru v Jižní Koreji. Plameny uvěznily oběti v sauně

V osmipodlažní budově fitness centra ve městě Čečchon ve čtvrtek zahynulo nejméně 29 lidí. Dalších 29 je zraněno, většina z nich se nadýchala toxického kouře. Požár už je uhašen, záchranné práce ale pokračují a není vyloučeno, že mrtvých bude víc. S odkazem na jihokorejské úřady o tom informovala agentura Reuters.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hořící budova fitness centra v jihokorejském Čečchonu. | Zdroj: Yonhap/Reuters

Oheň se začal šířit z auta zaparkovaného v podzemních garážích, plameny se pak dostaly až do nejvyšších pater. Většina obětí zůstala uvězněna ve druhém a ve třetím patře, kde byla sauna a lázně. Velké množství toxického dýmu podle hasičů mnohým z nich zabránilo v úniku.

Hasiči uvedli, že zahynulo 12 žen a tři muži. Zbylá těla jsou spálena k nepoznání. Do nemocnice bylo převezeno více než 20 osob, které se nadýchaly kouře. Při záchranné operaci byly mimo jiné použity vrtulníky. Hasiči vedle budovy umístili matraci, do které skákali ti, kteří byli uvězněni ve vyšších patrech. Asi 20 lidí bylo zachráněno ze střechy budovy, uvedla BBC.

V budově bylo několik restaurací, bazén, vnitřní golfový areál a tělocvičny. Město Čečchon se nachází zhruba 170 kilometrů na jihovýchod od metropole Soulu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme