Nejméně 350 obětí tropického cyklonu Nargis v Barmě

Řádění cyklónu v Barmě si vyžádalo už přes 350 mrtvých. Další tisíce lidí jsou zraněny nebo přišly o střechu nad hlavou. Tropický cyklon Nargis, který se přes Barmu přehnal, značně poškodil i největší město Rangún. Vládnoucí vojenská junta vyhlásila kvůli ničivým následkům v pěti oblastech země výjimečný stav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé obhlížejí škody po cyklonu v Barmě | Zdroj: ČTK

Několikahodinové řádění větru o síle až 190 km/h napáchalo největší škody v Iravadské oblasti v deltě stejnojmenné řeky. Některá města v této oblasti jsou až z poloviny zničená. Zatím hodně scházejí informace z mnoha částí barmského pobřeží. Lze proto předpokládat, že počet obětí ještě vzroste, až se barmským úřadům podaří získat informace i z nejodlehlejších míst.

V bývalé metropoli Rangúnu nefunguje elektrický proud a telefonické spojení, přerušeny byly také dodávky vody. Škody v chudinských čtvrtích na krajích pětimiliónového města budou velmi vážné.

Cyklon Nargis teď míří k severnímu Thajsku, kam už přinesl prudký déšť. Naposledy cyklon řádil ve druhé polovině loňského listopadu v Bangladéši. Pod jménem Sidr si vyžádal přes dva a půl tisíce obětí.

Robert Mikoláš, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme