Nejméně čtyři lidé zemřeli při záplavách v německém Bádensku-Württembersku

Při prudkých záplavách na jihu Německa v noci zemřeli nejméně čtyři lidé. Příčinou rozvodnění řek a potoků byly prudké lijáky. Voda zaplavovala sklepy a na některých místech ničila domy. Nejhorší škody hlásí obce Braunsbach a Schwäbisch Gmünd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vytopený obchod se sportovním zbožím v německé obci Schwäbisch Gmünd | Zdroj: Reuters

Na amatérských záběrech z města Schwäbisch Gmünd je vidět obrovský proud vody, který si razí cestu ulicemi a bere s sebou i auta a dodávky.

Na místě přišel o život i jeden dobrovolný hasič, který pomáhal s evakuací lidí. Dva další lidé zemřeli v zatopených podzemních garážích. Jednu dívku srazil vlak, když se před deštěm schovala pod mostem.

Bouřky napáchaly velké škody také v Bavorsku a Porýní-Falci. V jedné tamní obci voda a sesuvy půdy krátce zablokovaly na silnici několik aut, v tomto případě ale nikdo nebyl zraněn. Jednu ženu také zasáhl blesk, když telefonovala. Podle deníku Die Welt utrpěla lehká zranění.

Podle Německé meteorologické služby čekají západ země v průběhu dneška další silné bouřky, které můžou provázet nárazy větru a silné krupobití.

Bouřky zasáhly o víkendu kromě Německa také Polsko. Jeden muž tam zemřel po zásahu bleskem. 11 lidí pak utrpělo zranění při sobotní bouřce v Paříži. Osm z nich jsou děti, které měly v jednom tamním parku oslavu narozenin a skrýš před ošklivým počasím hledaly nevhodně pod stromem.

Meteorologové varují před silnými bouřkami, v úterý zasáhnou skoro všechny kraje

Číst článek

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme