Nejméně osm lidí zahynulo při explozi před dánskou ambasádou v Pákistánu

Nejméně osm mrtvých a dvě desítky zraněných si vyžádala exploze před dánskou ambasádou v pákistánském Islámábádu. Bilance zatím není konečná, řada hospitalizovaných je totiž v ohrožení života. Podle CNN je výbuch dílem sebevražedného atentátníka, k zodpovědnosti za něj se ale zatím nikdo nepřihlásil. Dánské ministerstvo zahraničí uvedlo, že při explozi přišel o život i jeden pákistánský zaměstnanec velvyslanectví a tři další byli zraněni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pákistánští záchranáři u místa výbuchu | Zdroj: ČTK

Dánsko sebevražedný teroristický útok na svůj zastupitelský úřad v Islámábádu odsoudilo. Ministr zahraničí Per Stig Möller atentát označil za "absolutně neakceptovatelný" čin, který vážně poškozuje vztahy mezi oběma zeměmi.

Podle vyjádření Pera Stiga Möllera Dánsko nyní znovu prošetří bezpečnost svých zastupitelských úřadů v zahraničí. Na mimořádné tiskové konferenci v Kodani Möller vyjádřil také hluboké politování a spoluúčast rodinám obětí, mezi nimiž jsou i pozůstalí po jednom zabitém pracovníkovi velvyslanectví v Islámábádu.

Dánské ministerstvo zahraničí zároveň oznámilo, že všem občanům Dánska doporučuje odložit cesty do Pákistánu, není-li to absolutně nutné. Pákistán je přitom již od letošního jara spolu s Afghánistánem, severní Afrikou a Blízkým východem kvůli publikaci karikatur proroka Mohameda v dánském tisku pro Dány jednou z vůbec nejrizikovějších oblastí.

Tomáš Sniegoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme