Nejméně osm obětí si vyžádal požár v administrativní budově ve Frjazinu u Moskvy

Nejméně osm obětí si podle předběžných údajů vyžádal požár v budově ve Frjazinu u Moskvy, uvedla v pondělí agentura TASS s odvoláním na záchranáře. Dříve gubernátor Moskevské oblasti zmiňoval dva mrtvé. Hasičům se podařilo jednoho člověka evakuovat do bezpečí, ale v hořící budově zůstali uvězněni další lidé, uvedlo dříve ministerstvo pro mimořádné události.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v administrativní budově ve Frjazinu u Moskvy

Požár v administrativní budově ve Frjazinu u Moskvy | Zdroj: Profimedia

„Dva lidé zahynuli poté, co vyskočili z oken, aby se zachránili před ohněm. Šest zůstalo uvnitř, kde se místnosti hroutily. Všichni podle předběžných údajů zahynuli,“ řekl agentuře nejmenovaný záchranář. V době požáru bylo v budově zřejmě devět lidí, jen jednoho z nich se hasičům podařilo zachránit.

Gubernátor Andrej Vorobjov na sociální síti napsal, že na jednotce intenzivní péče je těžce raněný čtyřiatřicetiletý muž, který je napojen na umělé plíce. Lékařské ošetření vyhledali také dva hasiči, kteří se nadýchali zplodin, ale nejsou v ohrožení života a hospitalizaci odmítli.

Požár podle prvních zpráv vypukl v administrativní budově institutu Platan v průmyslové zóně ve Frjazinu v Moskevské oblasti. Hořet začalo v pátém patře osmipodlažní budovy, přičemž oheň se odtud šířil do vyšších pater. Plameny podle gubernátora zachvátily páté až sedmé patro. Později se v médiích ale objevilo upřesnění, že budova nemá s institutem Platan, který se zabývá vývojem a výrobou elektronických součástek, už nic společného, byla zprivatizována 90. letech minulého století.

S plameny bojovala více než stovka hasičů se 40 kusy techniky, včetně vrtulníků. Příčiny požáru úřady dosud neuvedly. Na vyšetřování dohlíží prokuratura.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme