Nejmocnější politik na Slovensku mluví o tom, že prohraje volby

Nejmocnější slovenský politik Robert Fico poprvé připustil, že po červnových parlamentních volbách nemusí sestavovat vládu. Kvůli tomu dnes svolal i tiskovou konferenci, se pustil do nečekané politické analýzy a rozebral všechny možné varianty budoucí vlády.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Fico

Robert Fico | Zdroj: ČTK

Fico přiznává hlavně to, že by nemusel sedět v premiérském křesle. Nezapomněl zopakovat, že proti němu stojí „pravicová pětka“, která znovu zavede poplatky ve zdravotnictví a bude privatizovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

O projevu slovenského premiéra hovořil v Odpoledním Radiožurnálu zpravodaj ČRo Ľubomír Smatana

Pravice se podle premiéra okamžitě rozpadne a vláda bude nestabilní. Vyzval proto voliče, aby ignorovali tento „nesourodý slepenec“, který prý chce zničit podstatu sociálního státu.

Preference premiéra, respektive jeho strany SMER jsou stále mimořádně vysoké - kolem 40 procent. To by naznačovalo, že mu nemůže žádná jiná strana konkurovat. I v minulých volbách však SMER nakonec dostal méně než 30 procent hlasů.

V minulosti už se na Slovensku stalo, že známý veterán slovenské politiky Vladimír Mečiar vyhrál volby třikrát a dvakrát poté sestavoval Mikuláš Dzurinda. Toho se zřejmě bojí i Robert Fico.

Komentátoři si také všímají toho, že Robert Fico sice buší do všech opozičních stran, přitom ale přiznává, že se všemi je po volbách ochotný uvažovat o spolupráci. I jeho dnešní projev byl neobvykle umírněný a dokonce ani neurazil žádného novináře.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme