Nejnovější letecké údery v Sýrii nepřežilo více než sto lidí

Nejméně sto lidí zemřelo po sérii náletů v Sýrii. Čtyřicet pět lidí nepřežilo letecký úder v provincii Allepo a více než šedesát jich zemřelo po náletu na tržiště v Idlibu. Tvrdí to opoziční aktivisté. Spojené státy a Rusko se přitom jen pár hodin předtím dohodly na příměří, které by mělo začít začátkem příštího týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasažené tržiště v Idlibu | Foto: Reuters

Na záběrech z místa nedaleko zasaženého tržiště je vidět velký oblak černého dýmu a vyděšení lidé, prchající z místa výbuchu.

Podle Syrské organizace pro lidská práva jsou mezi oběťmi i ženy a děti. Zatím ale není jasné, kdo má úder na svědomí. Na pozice rebelů v Idlibu ale často útočila letadla syrské armády s podporou Ruska.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Sýrii zahynulo celkem 105 lidí. Příměří mezi syrskou armádou a její opozicí má přitom platit až v pondělí.

Ztráty na životech by mělo zastavit příměří. Syrští civilisté jsou ale vůči němu skeptičtí. Podle nich je to dobrý krok, nikdo jim ale prý negarantuje, že mír vydrží i do budoucna.

Klid zbraní přitom začne platit až v pondělí večer. Pokud by vydržel týden, Spojené státy a Rusko jsou podle svých slov připravené spolupracovat.

Matěj Štýs, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme