Nejnovější sázkařský skandál se týká i Německa

Zmanipulované zápasy evropských fotbalových lig prošetřují německé úřady. Má jít o jeden z největších skandálů tohoto druhu v mezinárodním fotbale. Sázkařský gang možná ovlivnil i jeden zápas na území Německa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový míč | Foto: Stock Exchange Diane Groves

Podle deníku Süddeutsche Zeitung existuje podezření ze zmanipulování přátelského zápasu mezi německým SSV Ulm a tureckým Fenerbahce Istanbul. Letos v červenci skončil zápas po podezřelém průběhu 0:5. Za porážku svého týmu prý měli někteří hráči klubu německé regionální ligy inkasovat pětimístnou částku v eurech.

Sázkařský gang působící na území Německa měl podle vyšetřovatelů ovlivňovat hlavně utkání nejvyšší turecké fotbalové soutěže. Manipulace se podle agentury SID ale údajně týkaly taky švýcarské, rakouské, chorvatské nebo maďarské ligy.

Podle státního zastupitelství v Bochumi měli muži vesměs balkánského původu uplácet rozhodčí, funkcionáře, trenéry i hráče. Do vyšetřování případu je plně zapojená taky Evropská fotbalová unie UEFA.

Jiří Hošek, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme