Nejpostiženější země světa. Počet nakažených ve Spojených státech překročil 1,5 milionu, tvrdí Reuters

V USA se koronavirem nakazilo už více než 1,5 milionu lidí. S odkazem na svůj propočet to v pondělí oznámila agentura Reuters. Hranici 1,5 milionu infikovaných překonaly USA i podle bilance portálu Worldometer. Americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU), která pandemii nemoci sleduje celosvětově, uvádí v případě USA 1,49 milionu nakažených. Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) eviduje 1,46 milionu nakažených.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nošení roušek není v USA nařízeno, přesto se někteří chrání zakrytím úst. Žena byla vyfocena ve státě Washington. | Zdroj: Reuters

Spojené státy jsou koronavirem nejpostiženější zemí světa, a to jak v počtu infikovaných, tak v bilanci obětí. Podle údajů JHU z dnešního večera SELČ komplikacím souvisejícím s nákazou v USA podlehlo 89 666 lidí, Worldometer uvádí přes 91 260 a CDC 88 700 obětí. Celosvětově se nemoc covid-19 podle JHU potvrdila u 4,7 milionu lidí, z nichž více než 316 tisíc zemřelo.

Institut pro měření a vyhodnocování zdraví (IHME) při Washingtonské univerzitě odhaduje, že ke 4. srpnu se bilance obětí v USA zvýší na 147 tisíc. Ještě před týdnem přitom institut ve svém modelu počítal se 134 tisíci mrtvými. Aktualizovaná předpověď institutu obsahuje poměrně velké rozmezí, přičemž spodní hranicí je aktuálně 113 tisíc úmrtí s covidem-19, zatímco horní hranice uvádí bezmála 227 tisíc.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme